« powrót 

Rezonator LefreQue sound bridge tutorial 33 mm

161033

Cena: 96.35 PLN

Most Dźwiękowy - rezonator - lefreQue
Nadaje się do: saksofonu sopranowego, saksofonu altowego, klarnetu, fletu, piccolo, trąbki, waltorni.
Cel: Zapewnia czysty, gardłowy dźwięk i szybką reakcję
Materiał: tworzywo sztuczne
Rozmiar: 33 mm
Bez gumki w zestawie. Wykonana z wysokiej jakości tworzywa. Po założeniu na instrument rezonatora lefreQue, instrument nabiera pełnej oraz szlachetnej barwy.

 

-
+

Saksofonista i flecista Hans Kuijt wynalazł początkowo lefreQue do saksofonu, ponieważ nie był zadowolony z jakości dźwięku nawet najlepszych instrumentów. Odkrył, że wszystkie połączenia pomiędzy różnymi częściami instrumentu dętego zakłócają fale dźwiękowe, co z kolei ma negatywny wpływ na jakość dźwięku i strojenie instrumentu. Z punktu widzenia jakości dźwięku tuba instrumentu dętego powinna składać się z jednego elementu. Ponieważ wszystkie instrumenty dęte mają wspólne części, które można wyjmować lub łączyć, korzyści wynikające z zastosowania mostka dźwiękowego nie ograniczają się do żadnego instrumentu dętego.

Co to jest most dźwiękowy LefreQue?
LefreQue składa się z dwóch naukowo zaprojektowanych płytek, które działają jak pomost pomiędzy połączeniami Twojego instrumentu dętego. Utrzymywany na miejscu za pomocą specjalnego wiązanego paska, mostek dźwiękowy można używać na jednym lub wszystkich możliwych połączeniach bez jakiejkolwiek ingerencji lub dostosowywania pozycji dłoni.

Co robi lefreQue?
Ulepszona projekcja dźwięku (efekt dźwięku przestrzennego) - dzięki której lepiej się słyszymy, szczególnie podczas zabawy w grupie. Harmoniczne są wyrównane, gdy fale dźwiękowe rozchodzą się po stawach bardziej równomiernie, odczuwając znacznie mniejsze zmęczenie, zarówno fizyczne (zadęcie), jak i akustyczne (piccolo nie „boli” tak bardzo!)

Rezultatem jest niezrównana poprawa jakości dźwięku: czystsze tony, dokładne strojenie, wyraźna reakcja, płynne interwały, rozszerzona dynamika, projekcja przestrzenna.