« powrót 

Płyta CD Masterbrass "FUN"

CD2

Cena: 35.01 PLN

Fun, czyli zabawa!

Tworzenie i wykonywanie muzyki, by bawić, to najpopularniejszy jej cel w dziejach historii muzyki.  Mamy nadzieję, że ta płyta osłodzi Państwu trudy dnia codziennego, pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość, poczuć radość życia.

-
+

Masterbrass –  kwintet instrumentów dętych blaszanych:

Andrzej Kulka – trąbka/trumpet, Waldemar Wlekliński – trąbka/trumpet, Miłosz Żurawicz – waltornia/French horn, Maciej Łakomy – puzon/trombone, Marcin Nowak – tuba/tuba, Piotr Kraśner – perkusja/drums

 

Soliści:

Natalia Piechowiak – sopran/soprano, Voytek Soko-Sokolnicki – tenor/tenor, Chaoran Zuo – tenor/tenor, Artur Banaszkiewicz – skrzypce/violin, Michał Gajda – akordeon/accordion, Dariusz Łakomy – saksofon/saxophone

Rok nagrania: 2021

 


 

 

Szanowni Państwo

W Wasze ręce oddajemy drugą płytę zespołu Masterbrass. Do nagrania jej zaprosiliśmy naszych utalentowanych solistów, by pokazać wszechstronność zespołu i różne możliwości interpretacji utworów rozrywkowych. Punktem wyjścia jest jak zawsze kwintet instrumentów dętych blaszanych – dwie trąbki, waltornia, puzon i tuba. W takim składzie już od kilku lat wzruszamy do łez, bawimy, rozśmieszamy, edukujemy, wprowadzając w czyn najbardziej szalone pomysły muzyczne.

Wszyscy z wielką radością podeszliśmy do nagrania tej płyty. Oddaliśmy w niej cały nasz kunszt i talent muzyczny. Dziękujemy wszystkim, którzy nas dopingują i wspierają dobrym słowem.

Szczególne podziękowania dla naszych solistów, którzy swoją wirtuozerią podnieśli jakość tej płyty; Natalii, Voytkowi i Chaoranowi za piękne głosy i wspaniałe interpretacje, Arturowi, któremu skrzypce aż się palą do gry i za stworzenie urzekających aranżacji, Darkowi za bogate brzmienie i dużą dawkę humoru, a Michałowi za stworzenie jedynego w swoim rodzaju klimatu utworów.

Fun, czyli zabawa. Tworzenie i wykonywanie muzyki, by bawić, to najpopularniejszy jej cel w dziejach historii muzyki.  Mamy nadzieję, że ta płyta osłodzi Państwu trudy dnia codziennego, pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość, poczuć radość życia. Dedykujemy ją wszystkim naszym słuchaczom oraz naszym rodzinom.

Życzymy wszystkim dobrej zabawy.

Andrzej Kulka

Zespół Masterbrass, to kwintet instrumentów dętych blaszanych; dwie trąbki, waltornia, puzon i tuba. Muzycy po kilku latach pracy w instytucjach kultury Miasta Poznania: Teatrze Muzycznym, Filharmonii, Teatrze Wielkim, czy Akademii Muzycznej, postanowili założyć zespół. Możliwości instrumentów, na których grają – od najniższych dźwięków tuby po najwyższe trąbek, pozwalają im grać niemal każdy repertuar. Masterbrass mimo krótkiego stażu na rynku muzycznym stał się jego poznańską wizytówką. Zespół koncertuje na największych estradach w kraju, w katedrach, zamkach i pałacach prezentując muzykę z całego świata. Artyści świetnie czują się w muzyce każdej z epok, nie stroniąc od dzieł najnowszych – specjalnie pisanych dla zespołu, fragmentów operowych, operetkowych i musicalowych, a także utworów popularno – rozrywkowych.

Chcąc urozmaicić swoje koncerty do współpracy zapraszają najlepszych polskich i zagranicznych solistów. Masterbrass w 2018 roku wydał swoją debiutancką płytę, nagraną w Archikatedrze Poznańskiej z repertuarem kościelnym, dworskim i operowym. Artyści nagrali kilkanaście wideoklipów dostępnych na kanale muzycznym zespołu w serwisie YouTube, między innymi z muzyką Franza Lehara „Kiedy skrzypki grają” z operetki „Cygańska miłość”
i ze słynnym przebojem „Time of my life” z legendarnego filmu „Dirty Dancing”. Grupa
w 2020 roku poszerzyła swój program artystyczny o muzyczny kabaret, którym bawi publiczność do łez. 

Młodość, temperament i szalone pomysły powodują, że każdy koncert Masterbrass jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.