« powrót 

stroiki do saksofonu sopranowego ALEXANDER NEW YORK 2,5

8983

Cena: 100.56 PLN

10 szt.

-
+

Stroiki New York :

Nowa, współczesna, najlepsza wersja, łącząca w sobie wszystkie zalety i atrybuty dotychczasowych modeli.. „Po wprowadzeniu stroików Superial DC i Classic w latach 90-tych od razu zaczęliśmy myśleć o nowym modelu stroików, łączącym w sobie nowe, szerokie aspekty brzmienia w świecie naszych stroików”.

Stroiki NY powstały w wyniku długich i szczegółowych rozmów i wymiany cennych spostrzeżeń pomiędzy Tomem Alexandrem a legendarnym, wielkim jazzowym geniuszem Michaelem Breckerem, które zaczęły się lata temu. Bez nieocenionej pomocy i wielkiego wkładu Michaela w trakcie eksperymentalnych prac nad prototypem, stroiki NY po prostu nie mogłyby dzisiaj istnieć..

„Było dla nas niespotykanym zaszczytem korzystanie z przewodnictwa wielkiego muzycznego ducha Michaela Breckera”. NY były również wielokrotnie na „poligonie testowym”, próbowane przez wielu światowej sławy muzyków na trasach koncertowych, podczas których zyskały aprobatę i zebrały pochlebiające opinie.

Rezultatem tych długoletnich prac są stroiki z francuskiej trzciny wykonane z niesłychaną dokładnością, z przeprojektowanym końcem i profilem który daje duży i tłusty dźwięk. Stroiki te oferują pełną odzywalność we wszystkich rejestrach i typ rezonansu nasuwający skojarzenia z tradycjami i brzmieniem nowojorskiej sceny muzycznej. Góra stroika jest odrobinę twardsza niż w DC, co daje wzmocnienie, zwłaszcza w najwyższych rejestrach.